Szampon i odżywka w kostce jaki mają sens?

Od kiedy tylko sięgniemy pamięcią szampony i odżywki były dostępne w płynie, w butelkach, najczęściej plastikowych. Taki był standard i nikt nie myślał, że może lub powinno być inaczej.

W sytuacji kiedy widzimy co dzieje się z naszą Ziemią, jaka masa plastiku zalewa morza i oceany coraz częściej zaczynamy sięgać świadomie po to będzie z Nią zgodne i nieszkodliwe.

Staramy się ograniczać ilość chemii nie tylko w pożywieniu, ale też w tym co ma kontakt z naszym ciałem, włosami i co trafia później do środowiska po spełnieniu swoich funkcji.

Takie są właśnie szampony i odżywki w kostce z pomarańczą. Są przyjazne dla naszych włosów, ale też dla naszej Planety dzięki zawartych w nich składnikach naturalnych zgodnych z naszą skórą.

 

 

Zalety szamponu i odżywki z pomarańczą w kostce:

Zajmują mniej miejsca, łatwiej je trzymać nawet w mniejszej łazience lub zabrać do kosmetyczki w podróż.

Wystarczają na dłużej – jedna kostka szamponu czy odżywki z pomarańczą wystarcza nawet na 2 miesiące przy regularnym używaniu. Trzeba tylko pamiętać aby odkładać je w miarę suche miejsce i z dala od promieni słonecznych, nie będą wtedy traciły swoich właściwości.

Są biozgodne z naszymi włosami i skórą – co oznacza, że składniki w nich zawarte dobrze są przyswajane przez włosy i odżywiają łuskę od wewnątrz.

Składniki użyte do ich produkcji są najwyższej jakości i pochodzenia naturalnego, a to wpływa na lekkość i „nie obklejanie” włosa, jak przy standardowych szamponach.

Zgodne z ideą zero waste, nie generują plastikowych odpadów.

Dzięki wysokiej zawartości keratyny i braku SLS-ów mogą być stosowane po zabiegach kosmetycznych np. keratynowym prostowaniu włosów.

Przyjazne dla środowiska, są też biodegradowalne.

Dla całej rodziny: mamy, taty i dzieci.

 

A jakie minusy?

Trzeba sobie jasno powiedzie, że używanie szamponów czy odżywek w kostce wymaga od nas więcej wysiłku. Nie są one tak szybkie w użyciu jak standardowe w płynie z butelki. Trzeba je chwilę dłużej zwilżyć i pocierać w dłoniach aby pojawiła się piana lub odżywka. To nie będzie fast food tylko dobre jedzenie w wykwintnej restauracji. Uczta dla Twoich włosów!

Jak je stosować ?

Najlepsze efekty daje stosowanie zwilżonej kostki bezpośrednio na skórę głowy i włosów. Pocieranie szamponu do uzyskania piany, która szybko się wytworzy dzięki zawartej naturalnej betainie z buraka cukrowego. Następnie masujemy skórę głowy aby ją dobrze oczyścić i pobudzić cebulki włosowe do wzrostu.

Odżywka też wymaga chwili rozgrzania w dłoniach, po czym delikatnie masujemy nią włosy tak jakbyśmy chcieli je natłuści. Powstaje wtedy filtr ochronny na włosach i po chwili poczujemy ich wyjątkową miękkość.

Jeśli masz problem z rozczesaniem włosów po umyciu to odżywka z pomarańczą go rozwiąże.

Jaki jest cykl produkcji szamponu?

Wszystkie szampony wykonywane są ręcznie z najwyższej jakości składników, następnie podlegają procesowi suszenia przez okres 4 tygodni.

Pakowane są w ekologiczne papierowe pudełka, w których można później je przechowywać – papier będzie pochłaniał wilgoć po użyciu.

Jeśli często podróżujesz lub cenisz sobie estetykę to proponujemy też metalowe opakowania wielokrotnego użytku, które będą wygodne przy pakowaniu do kosmetyczki lub po prostu będą podkreślały minimalizm w Twojej łazience.

Wszystkie nasze produkty są certyfikowane, zgłoszone do Międzynarodowego Rejestru Kosmetyków CPNP (Cosmetic Products Notification Portal). Używane przez nas na codzień 🙂

W naszym sklepie znajdziesz:

Szampon w kostce z kreatyną i jedwabiem owsianym
Odżywkę w kostce z woskiem jojoba i aloesem

 

4 782 thoughts on “Szampon i odżywka w kostce jaki mają sens?

 1. Blogi Edukacyjne says:

  Doceniam Twoje poglady, często tutaj bywam, serwerem proxy często się nakrywam, Czytam wiele postów, myślę, kontempluję, Twojego bloga nad wyraz szanuję 🙂

 2. Pianino.XMC.pl says:

  Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest mądrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. zapraszam do siebie 🙂

 3. Haczyki says:

  Doceniam to co robisz i to co piszesz. dziękuję Ci za zangażowanie i wkład w społeczność blogową. Trzymaj tak dalej sukces jest na wyciągniecie ręki 🙂

 4. Budowa Wiertarek says:

  Trzeba mieć wytrwałość i wiarę we własne siły Twój portal jest tego przykładem. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegos zdolny i osiągnać to za wszelka cenę!.

 5. Psychologia says:

  Zamiast szukać podziałów lepiej się jednoczyć, łątwiej wielką bandą po trudnej drodze kroczyć, zmowa milczenia u nas nic się nie zmienia, wszystkim dorbym blogom życzymy powodzenia cyt. Firma

 6. ThomaniBatty says:

  Sеlf-Imрrоvemеnt and success go hаnd in hand. Taking the steрs to mаkе yоurself а bеtter and morе wеll-rоunded individuаl will рrovе to bе а wise decision. https://thoughtoftheday.btcfreedom.design
  The wisе рerson feеls thе раin оf оnе arrow. The unwise fеels thе рain of twо.
  Whеn lоoking fоr wisе words, thе best ones often cоmе frоm our еlders.
  Yоu’ve hеаrd that it’s wise tо leаrn frоm еxрeriеncе, but it is wisеr tо lеаrn from the exрeriencе оf оthеrs.
  Wе tеnd tо think of greаt thinkеrs and innovаtоrs аs sоloists, but thе truth is thаt the greatest innovаtivе thinking dоеsn’t оccur in а vаcuum. Innоvation rеsults frоm collaboration.
  Somе of us think holding оn makеs us strоng, but somеtimes it is letting gо.
  But whаt I’ve discovered оvеr time is that sоme of the wisеst реoрlе I knоw hаvе also bееn sоmе оf thе most brоken реoplе.
  Dоn’t waste your timе with explаnations, реоplе onlу heаr what theу want to hеar.
  To make difficult dеcisiоns wisеly, it hеlps to hаvе а sуstematic prоcess for assеssing eаch choice and its cоnsеquences – the pоtеntial impact оn еach аsрect оf уоur lifе.
  Eаch of us experiences defеats in life. Wе can trаnsfоrm dеfеаt into victоry if we leаrn from life’s whuрpings.

 7. Frenchmxjf says:

  But what I’vе discovеrеd ovеr time is that sоme of the wisest рeople I know havе аlso been sоme оf the most brоken pеoрle.

 8. Kawa says:

  Paul Getty Zwykle Twierdzil, że bezinteresowna przyjazń może istnieć tylko pomiedzy osobami o jednakowych dochodach. I ja sie po niekąd z tym zgadzam 🙂 A ty ?

 9. val kuk says:

  hello!,I really like your writing very a lot! proportion we keep
  up a correspondence extra approximately your article on AOL?
  I need a specialist on this space to solve my problem.
  May be that is you! Looking forward to look you. val kuk

 10. fasz növelő says:

  I’ve been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like
  yours. It is pretty worth enough for me.
  In my view, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the net will be a lot more
  useful than ever before. fasz növelő